پست ۴۰۰/۶۳ كیلوولت هاتف اصفهان به بهره برداری رسید


در سی ام خرداد ماه سال جاری، پست 400/63 کیلوولت هاتف در منطقه شرق اصفهان با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، مهندس حائری معاون برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل و معاونین برق منطقه ای اصفهان و نمایندگان استانداری و شهرداری اصفهان و نمایندگان پیمانکار و شرکت موننکو ایران در محل پست هاتف به بهره برداری رسید.

پست 400/63 كیلوولت هاتف دارای دو ترانسفورماتور ۲۰۰ مگا ولت آمپری، ۱۸ فیدر خط ۶۳ کیلوولت، ۱۴ فیدر ۴۰۰ کیلوولت و یک دستگاه رآکتور ۴۰۰ کیلوولت می باشد که نقش موثری در تغذیه ایستگاه‌های این منطقه خواهد داشت. این پروژه جزء پروژه های با اهمیت وزارت نیرو به شمار می رود و میزان اعتبار ریالی و ارزی آن بالغ بر 22/8 میلیون یورو و 112 میلیارد ریال است كه توسط بانك توسعه اسلامی و برق منطقه ای اصفهان تامین می شود.

پست مذکور در زمینی به مساحت 25 هکتار در منطقه شرق اصفهان در 10 کیلومتری شهر کوهپایه و با هدف افزایش پایداری شبكه وتامین دیماند مصرفی متقاضیان و مشتركین مناطق شرق استان اصفهان و افزایش قابلیت اطمینان برق رسانی وتامین برق شهرك های صنعتی و متقاضیان جدید احداث شده است. اجرای این پروژه، ظرفیت قابل توجهی در ایجاد صنایع مختلف در این منطقه بوجود آورده و بستر توسعه پایدار منطقه شرق اصفهان را فراهم نموده است.